Kosmetyki podologiczno-kosmetyczne

Onycholiza - dłoni i stóp

Sortuj produkty
sortuj wg :

W naszej ofercie znajdziesz produkty stanowiące efektywne wsparcie w przypadku dolegliwości, jaką jest onycholiza paznokcia. Preparaty te to wysokiej jakości wyroby, pod postacią różnego typu serów i kremów łagodzących objawy tej przypadłości. Z ich pomocą można skutecznie zregenerować płytkę paznokciową

 

1 2

Czym jest onycholiza?

Tą nazwą określamy przypadłość, gdy płytka paznokci odwarstwia się od łożyska. W rezultacie dostaje się pod nią powietrze, co pogłębia problem. Do typowych objawów onycholizy należą zmiany w wyglądzie płytki. Z początku są one ledwo zauważalne, jednak z czasem pojawiają się charakterystyczne białe przebarwienia, ciągnące się od opuszki w stronę palca. W końcu pojawia się zakażenie, które skutkuje zmianą barwy płytki paznokciowej na żółty, szary lub brązowy. Nim do tego dojdzie, lepiej sięgnąć po odpowiedni preparat.

Przypadłość ta ma różne podłoża. Może być genetyczna , wynikać z przebytych urazów lub być wynikiem wykonywania stylizacji hybrydowych lub żeloewych. Niekiedy stanowi także rezultat noszenia zbyt ciasnego obuwia sprawiającego, że płytka podlega stałemu naciskowi. Co więcej, czasem występuje ona jako efekt wysokiej wrażliwości na zawarte w lakierach hybrydowych, lakierach zwykłych czy zmywaczach do paznokci środki chemiczne.

 

 

Jak skutecznie walczyć z onycholizą?

Najważniejsze, by rozpocząć kurację, stosując odpowiednie preparaty. Onycholiza paznokci może być zwalczana m.in. z użyciem serów kolagenowych. Taki preparat wspomaga naturalne procesy regeneracyjne i ułatwia "związanie" płytki z łożyskiem okołopaznokciowym. Dostępne w naszej ofercie produkty wzmacniają tkanki i uelastyczniają skórę. Do walki z tą przypadłością zaleca się też colostrum – preparat zawierający ten związek stymuluje produkcję nowych komórek, nawilża i odżywia skórę. Ponadto substancja ta ma właściwości przeciwbakteryjne, więc w przypadku, gdy pojawiły się pierwsze objawy onycholizy, można szybciej przeciwdziałać zakażeniom.

Jeśli oczekujesz wysokiej skuteczności w walce z odwarstwieniem się płytki paznokciowej od łożyska, sięgnij po preparaty Arkada np. Arkada Serum TC 16, Podopharm Onygen Krem, lub Asepta Akileine Pro, a także innych firm, które znajdziesz w naszym asortymencie. Z pomocą tych preparatów możesz łatwiej zadbać o swoje paznokcie.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl