Kosmetyki podologiczno-kosmetyczne

Wrastające paznokcie

Sortuj produkty
sortuj wg :

Preparaty na wrastające paznokcie stanowią jeden z najskuteczniejszych sposobów radzenia sobie z tą popularną dolegliwością. Umiejętny dobór oraz zastosowanie środków pod postacią preparatów, tamponad, opatrunków i bandaży, a nawet specjalistycznych narzędzi - pozwoli Ci złagodzić skutki, a następnie pozbyć się Twojego problemu.

1 2

Czym są wrastające paznokcie?

Wrastające paznokcie to dolegliwość polegająca na tym, że boczna część paznokcia wrasta się w skórę, która go otacza (jest to tzw. wał). W efekcie powoduje pewien dyskomfort. W przypadku braku działań zmierzających do wyleczenia tego schorzenia - może przeobrazić się w ból,stan zapalny, problemy z poruszaniem się, a w konsekwencji być powodem występowania zdecydowanie poważniejszych kłopotów, w tym: spowodować zakażenie.

 

Przyczyn pojawiania się wrastających paznokci u nóg możemy upatrywać w kilku obszarach. Do pierwszej grupy zaliczamy kwestie genetyki i anatomii. Tego rodzaju dolegliwości mogą być powodem posiadania konkretnych predyspozycji do ich występowania.

Ponadto, schorzenie może być wynikiem noszenia nieodpowiedniego obuwia, wad postawy, niewłaściwego obcinania i pielęgnowania paznokci, a także już przebytych chorób lub odniesionych ran.

 

Przykłady środków pielęgnacyjnych, czyli jak i czym leczyć problem wrastających paznokci u nóg?

  Tego rodzaju schorzeniom zdecydowanie lepiej zapobiegać niż je potem leczyć. W związku z tym, na początku warto zadbać o prawidłowe obcinanie paznokci (“na prosto”), które ograniczy ryzyko ich wrastania. W tej roli doskonale sprawdzą się specjalistyczne cęgi podologiczne Pedicare, jak i całe zestawy podologiczne, które znajdziesz w naszej ofercie.

Na wczesnym etapie walki z tym problemem przyda się również płyn zmiękczający paznokcie, który ułatwi ich modelowanie oraz przycinanie, sonda podologiczna do prawidłowgo oczyszcania wałów oraz tamponada flizelinowa lub ligasano, która aplikowana pod płytkę bedzie ja prawidłowo prowadzić.

Gdy paznokcie zdążyły się już wrosnąć, a tym samym doprowadziły do pierwszych dolegliwości i pojawiania się stanów zapalnych - niezbędne jest zastosowanie specjalistycznych środków. W tym miejscu warto postawić na preparaty przeciwbakteryjne AP Podox  lub Zulan, a także wyposażyć się w profesjonalne opatrunki jak Ligasano® tamponada, które przyspieszą całą kurację.  W razie wątpilowości jak stosować preparat warto skonsultować się ze specjalistą podologiem.

Jeżeli zależy Ci na szybkim, a co najważniejsze - skutecznym poradzeniu sobie z problemem wrastających paznokci u nóg - koniecznie sprawdź naszą ofertę. Mamy dla Ciebie szeroki wybór produktów tak uznanych marek, jak: Pedicare, Gehwol, Ligasano®, AP Podox, czy Zulan, które pozwolą Ci uporać się z Twoim problemem.

 

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl