Wkładki do obuwia - nadpotliwość
(5 Produktów)Często zmagasz się z dyskomfortem związanym z nadmierną potliwością (hiperhydrozą) stóp? Może ona powodować różnego rodzaju problemy, takie jak infekcje i nieprzyjemny zapach. W radzeniu sobie z niechcianymi dolegliwościami mogą być pomocne wkładki do butów na pocenie oraz spraye, żele i kremy zawierające związki przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne.
Corbby Protect • Wkładki z środkiem antybakteryjnym - nadpotliwość stóp
AKILEINE DEO BIACTIF Żel na nadpotliowść stóp + Protect • Wkładki z środkiem antybakteryjnym
Corbby • Odor Free Oddychające wkładki z węglem aktywnym
Lefrosch • Zestaw na nadpotliwość stóp z Uro Krem 30 ml
syNeo 5 UNISEX - 5 dniowy dezodorant w sprayu na nadpotliwość stóp + Protect • Wkładki z środkiem antybakteryjnym
Dlaczego warto przeciwdziałać nadpotliwości stóp?
Zapewne zauważasz, że intensywniej pocisz się latem oraz podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Odczuwasz wówczas nadmierną potliwość stóp. Okazuje się, że jest to naturalny sposób na schładzanie organizmu w sytuacji podwyższonej temperatury otoczenia oraz ciała. Jakkolwiek dla niektórych osób proces ten może być znacznie bardziej irytujący i uciążliwy niż dla innych. Pot bywa krępujący, ponieważ powoduje przebarwienia odzieży, a także nieprzyjemny zapach, co sprawia, że czujesz się niekomfortowo w wielu sytuacjach społecznych.
Jakie są przyczyny pocenia się stóp?
Szczególnie dokuczliwe są mokre stopy. To właśnie w tej części ciała znajduje się najwięcej gruczołów potowych. Pomocne mogą okazać się wkładki do butów na pocenie. Zastanawiasz się, jakie mogą być przyczyny hiperhydrozy, poza upałami? Podolodzy wymieniają także kilka innych kluczowych czynników:
-
zmiany hormonalne u nastolatków oraz u kobiet, które są w ciąży lub przechodzą menopauzę,
-
zakryte, ciężkie lub za ciasne obuwie,
-
skarpetki oraz wkładki do butów ze sztucznej tkaniny, które nie pozwalają stopom oddychać i nie odprowadzają wilgoci,
-
niewystarczające nawodnienie organizmu,
-
stres,
-
zaniedbanie higieny nóg,
-
niektóre schorzenia, takie jak: cukrzyca, nadczynność tarczycy, choroba Alzheimera.
Wkładki do butów na pocenie – na czym polega ich funkcja?
Zastanawiasz się, w jaki sposób wkładki do butów pomagają w zmaganiach z poceniem się? Mogą one odgrywać istotną rolę w utrzymaniu zdrowia stóp, ponieważ:
-
ich zewnętrzna warstwa jest wykonana z przewiewnego, porowatego materiału, który umożliwia odprowadzanie wilgoci,
-
zawierają w składzie węgiel aktywny, środki antybakteryjne i przeciwgrzybicze,
-
pochłaniają nieprzyjemną woń,
-
wykazują właściwości amortyzujące podczas chodzenia i biegania.
Zapewniające komfort użytkowania, łatwo dopasowujące się do rozmiaru butów wkładki zmniejszają pocenie się stóp. Swoją funkcję pełnią zarówno wtedy, gdy nosisz trampki, jak i wówczas, gdy masz na sobie eleganckie szpilki.
Zminimalizuj nadmierną potliwość stóp!
Jeśli chcesz lepiej radzić sobie z nadmierną potliwością stóp, postaraj się przestrzegać kluczowych wskazówek, przygotowanych przez naszego podologa. Myj podeszwy oraz przestrzenie między palcami codziennie i dokładnie je osuszaj. Warto wiedzieć, że wilgotna skóra zwiększa ryzyko infekcji bakteryjnych i grzybiczych.
Możesz moczyć nogi w ciepłej wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej lub czarnej herbaty. W ten prosty sposób zmniejszysz pory i intensywność pocenia się. Zazwyczaj pomaga także stosowanie sprayu, pudru, kremu lub żelu, niwelującego hiperhydrozę. Warto także nosić skarpetki z oddychającej bawełny lub wełny oraz lekkie buty, umożliwiające ciągłą wentylację stóp. Pamiętaj także o używaniu neutralizujących nieatrakcyjną woń wkładek na pocenie.